سه شنبه , 30 شهریور 1400 - 8:53 قبل از ظهر

گوره – جاسک جایگاه سازندگان و پیمانکاران ایرانی را تقویت کرد

گوره - جاسک جایگاه سازندگان و پیمانکاران ایرانی را تقویت کرد

مدیر کارخانه پتکو در اجرای طرح ساخت خط لوله گوره – جاسک گفت: این طرح جایگاه سازندگان تجهیزات نفت و پیمانکاران ایرانی را تقویت کرد.

به گزارش شانا، میرجعفر سیدحمزه درباره تعهدهای پتکو در اجرای این طرح گفت: ۱۰ پمپ از مجموع ۵۰ پمپ این پروژه بر اساس طراحی و مدل‌سازی پتکو طراحی شده است و افزون بر این، پتکو پمپ‌های تخلیه مخازن و پمپ‌های جانبی ایستگاه‌ها را نیز آماده می‌کند.

وی اعتمادسازی به شرکت‌های داخلی برای تولید پمپ‌های بزرگ را از رویکردهای مثبت طرح گوره – جاسک برشمرد و افزود: از آنجا که ساختار پتکو، ساخت پمپ‌های بزرگ است و خط تولید آن هم برای همین هدف طراحی شده است، ساخت پمپ‌های مربوط به این طرح و پمپ‌های جدید تمرین مناسبی برای پتکو بود و در طول این کار بیش از ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش نیرو داشتیم. حسن این اعتمادسازی آن بود که گروه طراحی و اجرای پروژه به انجام پروژه‌های بزرگ عادت کردند و انحصار شرکت‌های خارجی را شکستند.

وی با تأکید بر اهمیت راهبردی این پروژه به‌دلیل تنوع‌بخشی به مسیرهای صادرات نفت خام و دور زدن تنگه هرمز، گفت: منطقه جاسک می‌تواند در حاشیه این خط لوله از نظر اشتغال‌زایی و درآمدزایی توسعه یابد. این طرح سبب تقویت جایگاه سازندگان تجهیزات نفت شد و گروه کارفرما، پیگیری بسیار فشرده‌ای داشت و به طور مستمر، مشکلات را از نزدیک بررسی می‌کرد و راهگشا بود.

پتکو بزرگ‌ترین تولیدکننده پمپ‌های کولینگ پتروشیمی و بزرگ‌ترین تولیدکننده پکیج‌های آتش‌نشانی در کشور است.

کد خبر 998031

درباره ی مهتاب یغما

مطلب پیشنهادی

قیمت خرید ال‌ان‌جی در آسیا و اروپا در حال افزایش است

قیمت خرید ال‌ان‌جی در آسیا و اروپا در حال افزایش است روند عرضه محموله‌های گاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *