شنبه , 9 مرداد 1400 - 4:18 قبل از ظهر

فعالیت پالایشگاه نفت کارائیب آمریکا متوقف شد

فعالیت پالایشگاه نفت کارائیب آمریکا متوقف شد

ایالات متحده فعالیت پالایشگاه نفت کارائیب را برای حداقل دو ماه متوقف کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشینگتن، برنامه‌ریزان ایالات متحده آمریکا روز جمعه (۲۴ اردیبهشت‌ماه) از مجموعه پالایشگاهی «لیمتری بِی» واقع در جزایر ویرجین این کشور خواستند فعالیت خود را برای حداقل ۶۰ روز متوقف کند، این اقدام تعمیرات اساسی چند میلیارد دلاری این نیروگاه عظیم را به خطر می‌اندازد.

پالایشگاه کارائیب از زمانی که سهامداران آن احیای فعالیت این تأسیسات ۶۰۷ هکتاری را آغاز کردند – از سال ۲۰۱۲ تعطیل شده بود – دچار مشکلات اقتصادی و عملیاتی شد.

پس از آنکه خانه‌های اطراف این تأسیسات برای بار دوم در سال جاری میلادی در معرض غبار نفتی ناشی از فعالیت این پالایشگاه قرار گرفتند، فعالیت این پالایشگاه به‌مدت دو هفته و به‌صورت داوطلبانه متوقف شد.

سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا اعلام کرد یکی از فعالیت‌های این پالایشگاه سبب تولید بیش از حد مجاز دی‌اکسید گوگرد شده است.

این سازمان با اعلام اینکه این تأسیسات با فعالیت‌ خود چند خطر قریب‌الوقوع برای سلامت عمومی ایجاد کرده است، دستور تعطیلی آن را صادر کرد و افزود ممکن است اقدام‌های بیشتری هم در این زمینه انجام دهد.

سوء عملکرد یکی از واحدهای فرآوری این تأسیسات سبب شد این شرکت مجبور شود روز پنجشنبه (۲۳ اردیبهشت‌ماه) تعدادی از کارکنان خود را برای بازرسی به خانه‌های محلی بفرستد، به ساکنان این منطقه توصیه شده است از مخازن آب باران استفاده نکنند.

این شرکت روز جمعه از مشکلات ایجادشده برای ساکنان منطقه عذرخواهی و اعلام کرد مناطق آسیب‌دیده را پاکسازی می‌کند و با سازمان حفاظت محیط زیست همکاری کامل خواهد کرد.

سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا اظهار کرد قانون هوای پاک به این سازمان اجازه می‌دهد در صورتی که پالایشگاهی سلامت عمومی، رفاه یا محیط زیست منطقه‌ای را به خطر اندازد، فعالیت آن را متوقف کند.

کد خبر:   997604

درباره ی مهتاب یغما

مطلب پیشنهادی

قیمت سبد نفتی اوپک از ۷۳ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی اوپک از ۷۳ دلار گذشت قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *