دوشنبه , 15 آذر 1400 - 2:50 بعد از ظهر

صادرات نفت و محصولات پتروشیمی وضع مطلوبی دارد

صادرات نفت و محصولات پتروشیمی وضع مطلوبی دارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: صادرات نفت و محصولات پتروشیمی ایران وضع مطلوبی دارد و از طریق تهاتر نفت با کالا و خدمات با شرایط بهتری هم روبه‌رو خواهیم شد.

حسین حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، به نشست چندی پیش وزیر نفت با نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد و گفت: پس از این نشست آقای نیکزاد اعلام کرد که عملکرد وزارت نفت در زمینه صادرات نفت و دیپلماسی نفتی قابل قبول است، بنده نیز معتقدم رقم فروش نفت در مقایسه با گذشته روند افزایشی و صادرات پتروشیمی وضع مناسبی دارد.

وی به موضوع تهاتر نفت نیز اشاره کرد و افزود: بدون شک تهاتر نفتی، ظرفیت بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی به‌شمار می‌آید و وضع صادرات نفت را هم در شرایط بهتری قرار خواهد داد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معتقدم افزون بر افزایش صادرات نفت، نگاه بلندمدت و محوری بر نگهداشت و صیانت از ازدیاد برداشت، می‌تواند به توسعه هرچه بیشتر صنعت نفت و پتروشیمی منجر شود.

به گزارش شانا، وزیر نفت ۱۸ مهرماه در حاشیه نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به‌زودی خبرهای خوبی در زمینه تنوع قراردادهای نفتی و میعانات گازی و تهاتر نفتی اعلام می‌شود، گفته بود: با توجه به نیاز دنیا به انرژی و با استفاده از توان و ظرفیت دستگاه سیاست خارجی، فروش نفت به‌صورت تهاتری در دستور کار ما قرار گرفته است، در این زمینه تهاتر نفت با کالا و سرمایه‌گذاری از روش‌هایی است که انجام می‌شود.

اوجی تصریح کرده بود: آماده پذیرایی و استقبال گرم از سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی خواهان سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت نفت و گاز هستیم، سرمایه‌گذاران در قبال اقدام‌های خود می‌توانند نفت و میعانات گازی را به‌صورت تهاتر دریافت کنند.

در همین حال وزیر نفت چندی پیش رر حاشیه نشست با کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در این نشست گزارش عملکرد ۷۰ روزه وزارت نفت در بخش‌های مختلف اظهار کرده بود: الحمدالله به لطف پروردگار، همت همه همکاران و پشتیبانی و کمک دولت، وضع فروش نفت بسیار بهتر شده است و از توان و ظرفیت‌های مختلف داخلی و خارجی در این زمینه استفاده می‌کنیم.

وی در زمینه تهاتر نفت هم گفته بود: دولت طرح‌های مطلوبی در قالب مشارکت در پروژه‌های سرمایه‌گذاری به‌ویژه پروژه‌های سنواتی مشخص کرده است که به‌زودی کلید می‌خورند.

کد خبر 998695

درباره ی مهتاب یغما

مطلب پیشنهادی

کل محصولات پتروشیمی شهید تندگویان در داخل عرضه می‌شود

مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان: کل محصولات پتروشیمی شهید تندگویان در داخل عرضه می‌شود مدیرعامل پتروشیمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *