سه شنبه , 30 شهریور 1400 - 9:50 قبل از ظهر

سقف بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب شد

 

سقف بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب شد

با تصویب ماده واحده‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل‌ کشور، دخل و خرج کشور را در سال آینده مشخص کردند.

نمایندگان در نشست علنی شامگاه شنبه (۱۶ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی هزینه و درآمدهای بودجه سال آینده را تعیین و تصویب کردند.

به موجب مصوبه مجلس، بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور از حیث منابع، بالغ بر بیست و پنج میلیون و یکصد و هفده هزار و پانصد و یک میلیارد و هشتاد و یک میلیون ریال خواهد بود.

منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه‌ عمومی از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی بالغ بر ده میلیون و پنجاه و هشت هزار و ششصد و سی و نه میلیارد و دویست و هفتاد و دو میلیون ریال است.

منابع عمومی نیز بالغ بر نه میلیون و یکصد و هفت هزار و هشتصد و نود و نه میلیارد و سیصد و شصت میلیون ریال است. همچنین درآمدهای اختصاصی وزارتخانه‌ها و مؤسسه‌های دولتی بالغ بر نهصد و پنجاه هزار و هفتصد و سی و نه میلیارد و نهصد و دوازده میلیون ریال خواهد بود.

بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسه‌ها انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و دیگر منابع تامین اعتبار بالغ بر پانزده میلیون و ششصد و چهل و هفت هزار و ششصد و پنجاه میلیارد و چهارصد و شصت و شش میلیون ریال و از حیث هزینه‌ها و دیگر پرداخت‌ها، بالغ بر پانزده میلیون و ششصد و چهل و هفت هزار و ششصد و پنج میلیارد و چهارصد و شصت و شش میلیون ریال است.

به گزارش شانا، مصوبه‌های مجلس شورای اسلامی درباره بودجه سال آینده برای تأیید به شورای نگهبان ارسال و پس از تأیید نهایی به قانون تبدیل می‌شود.

 

کد خبر: 977026

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قیمت خرید ال‌ان‌جی در آسیا و اروپا در حال افزایش است

قیمت خرید ال‌ان‌جی در آسیا و اروپا در حال افزایش است روند عرضه محموله‌های گاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *