یکشنبه , 2 آبان 1400 - 7:55 بعد از ظهر

تنها دغدغه سپاه کاستن از آلام مردم است/ اراده آهنین ملت مشکلات را برطرف می‌کند

تنها دغدغه سپاه کاستن از آلام مردم است/ اراده آهنین ملت مشکلات را برطرف می‌کند

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: گذشته ما افتخارآمیز و قابل دفاع است، در اوضاع جاری امروز هم مشکل حل‌نشدنی وجود ندارد، خوشبختانه با روی کار آمدن افرادی که روحیه رزمندگی دارند شرایط تغییر می‌کند.

به گزارش خبرنگار شانا، سردار رمضان شریف، امروز (چهارشنبه، ۳۱ شهریورماه) در آیین تجلیل از پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت صنعت نفت که در محل مقبره‌الشهدای وزارت نفت برگزار شد، گفت: ۴۱ سال از جنگ هشت ساله تحمیلی می‌گذرد و در طول این سال‌ها زوایای مختلفی از دفاع مقدس برای ملت ایران تبیین شده است، اما نکته‌ای که در این موضوع نهفته است اینکه باید نگاهی بیندازیم به اردوگاهی که در کنار هم قرار گرفتند، یکی جبهه استکبار و دیگری مرتجعان منطقه‌ای که حلقه به گوش دشمن بودند.

وی افزود: شاید امروز هم باشند قلم‌های مسموم و ذهن‌های معیوب که آغازگر جنگ هشت‌ساله را جمهوری اسلامی ایران بدانند. برنده و پیروز این جنگ را نیز جمهوری اسلامی ندانند، البته پس از سال‌ها باز هم شاهد این ایده‌پردازی‌ها و مقالات و گفت‌وگوها در شبکه‌های ضدانقلاب هستیم.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز به‌راحتی می‌توانیم سرنوشت حزب بعث و حامیان رژیم صهیونیستی و… را که سودای متوقف کردن جمهوری اسلامی ایران از جمله اهداف آنها بود، ببینیم، هرچند به دلایلی همچون تغییر نسلی که در کشور داشتیم جوانان ما با تاریخ دفاع مقدس آشنایی کاملی نداشته باشند و آن دوران را درک نکرده باشند، اما از طرفی واقعیات را نمی‌توان انکار کرد.

شریف بیان کرد: امروز دشمنان اعتراف می‌کنند که رهبری حکیمانه امام (ره)، صبر و استقامت مردم و همکاری روحانیت شرایطی را فراهم آورد که ملت با دست خالی جلو دشمن ایستاد. امروز دفاع مقدس پله ارتقا و ترقی شد برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران. با صراحت اعلام می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی و امنیتی و برای دفاع از کشور به مراتب قدرتمندتر از دوران قبل از دفاع مقدس است و برای نسل‌های آینده و سال‌های متمادی می‌تواند امنیت مردم و جغرافیای کشور را تضمین کند.

وی با تأکید بر اینکه آزادی بدون امنیت موضوعیت ندارد، گفت: ملت ما در اوج عزت، افتخار و سربلندی است، ۴۱ سال قبل کمر همت بسته بودند ملت ما را از تداوم راه انقلاب بازدارند و برای این کار بسیار هزینه کردند، اما در مقابل اراده آهنین ملت که برگرفته از ملت اهل بیت بود نتوانستند کاری از پیش ببرند. ملت ما به برکت امام (ره) توانست موانع را پشت سر بگذارد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جنگ تمام نشده است، دشمن توطئه‌های خود را پیگیری می‌کند، اما مهم آن است که جمهوری اسلامی ایران دست دشمن خود را خوانده است، ما همواره چند قدم جلوتر از دشمن هستیم.

شریف با انتقاد از افرادی که همیشه علاقه‌مند هستند تا توانمندی‌های کشور را زیر سؤال ببرند، تصریح کرد: برخی خوششان می‌آید که بگویند ما کم آوردیم و غافلگیر شدیم. برخی برنمی‌تابند از اینکه آمریکایی‌ها از افغانستان در همسایگی ما با فضاحت بیرون شدند و عنوان می‌کنند که ما غافلگیر شدیم.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها هیچ توانایی برای پیروزی در جنگ با طالبان نداشتند، به همین خاطر از افغانستان خارج شدند. برخی گفته‌اند که جمهوری اسلامی به هیچ‌وجه فکر نمی‌کرده است که چه اتفاقی در افغانستان می‌افتد. اشرافی که در ۲۰ سال گذشته ایران در افغانستان داشته بی‌نظیر است. طالبان چند سال، بسیاری از مناطق افغانستان را در دست داشته‌اند، اما مهم‌ترین مسئله در این میان اخراج آمریکایی‌ها بود که به بهترین شکل ممکن اتفاق افتاد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در سپاه یک دغدغه وجود دارد و آن هم کاستن از آلام و دردهای مردم است، گفت: امروز فرصتی در اختیار مدیران قرار گرفته که با تلاش بیشتر مشکلات مردم را برطرف کنند. گذشته ما افتخارآمیز و قابل دفاع است. در اوضاع جاری امروز هم مشکل حل نشدنی وجود ندارد. خوشبختانه با روی کار آمدن افرادی که روحیه رزمندگی دارند شرایط تغییر می‌کند.

شریف تصریح کرد: بر همه ما لازم است که تاریخ دفاع مقدس را برای فرزندان این سرزمین بازگو کنیم، مجاهدت‌های بسیاری در صنعت نفت کشور و در جزیره خارک رخ داده است که می‌توان از آنها صدها فیلم و سریال ساخت.

کد خبر 998371

درباره ی مهتاب یغما

مطلب پیشنهادی

تهاتر نفتی جذابیت سرمایه‌گذاری در طرح‌های زیرساختی را افزایش می‌دهد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: تهاتر نفتی جذابیت سرمایه‌گذاری در طرح‌های زیرساختی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *