یکشنبه , 29 فروردین 1400 - 9:22 بعد از ظهر

موزه نفت‌سوزها با ویژگی‌های خاص مردم‌شناسانه ثبت شد

مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت:

موزه نفتسوزها با ویژگیهای خاص مردمشناسانه ثبت شد

مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت در آئین گشایش موزه‌ نفت‌سوزهای کرمان گفت: موزه نفت‌سوزها با ویژگی‌های خاص مردم شناسانه و دارای ابعاد اجتماعی پس از چند سال مطالعه و پیگیری‌های مجدانه توانست به عنوان پنجمین موزه از مجموعه طرح‌های موزه‌های صنعت نفت ثبت شود.

اکبر نعمت‌الهی عصر سه‌شنبه (۱۲ اسفند) در آیین گشایش رسمی این موزه صنعتی در تالار برگزار همایش‌های دانشگاه فرهنگیان شهر کرمان با تاکید بر تلاش صنعت نفت برای ثبت، حفظ و نگهداری آثار فرهنگی و تاریخی افزود: پس از صد و ده سال، صنعت نفت ایران تصمیم گرفت داشته‌ها و میراث خود را حفظ و نگهداری کند.

در ادامه عباس کاظمی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز در این مراسم ضمن تشکر از مدیران و کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان در همراهی با مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت برای راه‌اندازی موزه نفت‌سوزها گفت: خرسندیم که صنعت نفت در مرکز فرهنگ و تمدن ایران چنین موزه‌ای را تاسیس کرده است.

وی افزود: به‌دلیل سابقه استعمار انگلیس در ایران گاه تاریخ معاصر کشور ما با تحریف‌هایی روبه‌رو شده است و موزه نفت‌سوزها می‌تواند با بیان وقایع با این تحریف‌ها مقابله و ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی مردم کرمان و ایران را از آن زاویه‌ای که از نفت متاثر است، مطرح کند و نشان دهد.

موزه نفت‌سوزهای شهر کرمان به عنوان پنجمین موزه از مجموعه طرح‌های مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت ایران به‌طور رسمی گشایش یافت و کار خود را برای خدمات‌رسانی فرهنگی به عموم مردم و علاقه‌مندان آغاز می‌کند.

در آئین گشایش موزه نفت سوزهای شهر کرمان، عباس کاظمی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، اکبر نعمت‌الهی، مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت، حمیده واعضی، معاون استاندار کرمان در حوزه توسعه مدیریت و منابع انسانی، فریدون فعالی، مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان، محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سخنرانی کردند.

کد خبر:977003

درباره ی شیما سروری

مطلب پیشنهادی

انتقال بیش از ۲۲ میلیارد مترمکعب گاز از منطقه ۹ عملیات انتقال

انتقال بیش از ۲۲ میلیارد مترمکعب گاز از منطقه ۹ عملیات انتقال   مدیر منطقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *