یکشنبه , 29 فروردین 1400 - 10:37 بعد از ظهر

تولید نفت اوپک در ماه فوریه کاهش یافت

تولید نفت اوپک در ماه فوریه کاهش یافت

بررسی رویترز نشان داد که عرضه نفت اوپک در پی کاهش تولید داوطلبانه عربستان کاهش یافته است.

به گزارش  خبرگزاری رویترز از لندن، عرضه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) – پس از هفت ماه افزایش پیاپی – در ماه فوریه کاهش یافت. دلیل کاهش تولید نفت اوپک، کاهش تولید داوطلبانه عربستان افزون بر سهمیه‌اش در توافق ائتلاف اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) بود.

۱۳ عضو اوپک در ماه فوریه ۲۴ میلیون و ۸۹۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کردند. این رقم ۸۷۰ هزار بشکه در روز کمتر از ماه ژانویه بود. این نخستین کاهش تولید ماهانه این سازمان از ژوئن ۲۰۲۰ است.

اوپک و متحدانش تصمیم گرفتند تولید را در ماه فوریه تقریباً ثابت نگه دارند.

این در حالی است که عربستان اعلام کرد که به‌دلیل نگرانی از کندی بهبود تقاضا تولید خود را در ماه‌های فوریه و مارس به‌طور داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز کاهش می‌دهد.

عربستان در حالی تولید نفت خود را در ماه فوریه روزانه ۸۵۰ بشکه  کاهش داد که صادرات این کشور در این ماه بالاتر از حد انتظار بود.

در حالی که قیمت نفت به بالاترین رقم در ۱۳ ماه گذشته رسیده، وزیران نفت و انرژی این ائتلاف قرار است روز پنجشنبه (۱۴ اسفندماه) درباره تسهیل کاهش تولید تصمیم بگیرند.

سطح پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید در ماه فوریه ۱۲۱ درصد بود، این در حالی است که پایبندی این سازمان به توافق یادشده در ماه ژانویه ۱۰۳ درصد بود.

کد خبر:976999

درباره ی شیما سروری

مطلب پیشنهادی

انتقال بیش از ۲۲ میلیارد مترمکعب گاز از منطقه ۹ عملیات انتقال

انتقال بیش از ۲۲ میلیارد مترمکعب گاز از منطقه ۹ عملیات انتقال   مدیر منطقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *