یکشنبه , 29 فروردین 1400 - 9:41 بعد از ظهر

تامین برق رمز ارز‌ها فقط از نیروگاه‌های مقیاس کوچک و تجدید پذیر

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی در خصوص جزئیات استفاده از این طرح افزود: طبق مصوبه هیئت وزیران و ابلاغیه وزارت نیرو، نیروگاه‌های مقیاس کوچک باید جدید بوده و به شبکه سراسری برق متصل نباشند و البته سوخت این نیروگاه‌ها یارانه دریافت نمی­کنند و قیمت گاز آن‌ها معادل70 درصد قیمت گاز صادراتی محاسبه می­شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون 1650 مگاوات ظرفیت مصوبه نیروگاه‌های مقیاس کوچک در کشور است ادامه داد: سالانه 200 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در کشور به شبکه برق متصل می­شوندکه قیمت خرید تضمینی برق آن‌ها نیز 600تومان به ازای هر پرکیلووات ساعت و 8 برابر قیمت فروش برق به مشترکان است.

رجبی مشهدی افزود: مراکز استخراج رمز ارز میتوانند علاوه بر نیروگاه‌های مقیاس کوچک، برق مورد نیاز خود را از نیروگاه‌های تجدیرپذیر تازه تاسیس تأمین کنند که این نیروگاه‌ها علاوه بر عدم مصرف سوخت می­توانند به شبکه برق متصل باشند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: استفاده از این نیروگاه‌ها می­تواند زمینه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر را فراهم کند.

وی با بیان اینکه مراکز استخراج رمز ارز، برق را بدون یارانه دریافت خواهند کرد گفت: به مراکز غیر مجاز توصیه می­شود پیش از برخورد قضایی و پرداخت خسارت به دلیل استفاده غیر مجاز از برق برای استخراج رمز ارز، مجوز فعالیت را از وزارت صمت دریافت کنند تا وزارت نیرو نیز برق این مراکز را از روش‌های تعیین شده اختصاص دهد.

 

کد خبر:97698

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تحقق ۱۹۰ درصدی شبکه‌گذاری گاز در استان همدان

در سال 99 رخ داد تحقق ۱۹۰ درصدی شبکه‌گذاری گاز در استان همدان مدیرعامل شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *